Kurucumuz
Ümit UNCU


23.10.1973 tarihinde Gümüşhane’de doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, Beyçam Köyü İlkokulu’nda, Ortaokulu Kartal Saffet Simavi Ortaokulu’nda, liseyi Kartal Lisesi’nde, üniversiteyi ise Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde okudu. Yeditepe Üniversitesi’de Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde Yüksek Lisans yaptı.

Öğretmenliğe 1995 yılında Trabzon Düzköy Cevizlik İlköğretim Okulu’nda başladı. Ardından Gümüşhane Köse Salyazı İlköğretim Okulu’nda çalıştı. Özel kurumlardan aldığı teklifle, devletteki görevinden istifa ederek özel okullarda çalışmaya başladı. Özel okullarda yaklaşık 8 yıl öğretmen ve zümre başkanı olarak çalıştıktan sonra yöneticilik kariyeri başladı. Farklı kurumlarda okul müdürü, genel koordinatör, danışman ve kurucu olarak çalıştı. Alanda çalışırken aynı zamanda yazarlık, editörlük, eğitim koçluğu, IB PYP ve üstün zekalı öğrencilerle ilgili çalışmalarda derinleşti. Başta NUN Eğitim ve Kültür Vakfına bağlı Özel Nun Okulları’nın kurucu müdürlüğü olmak üzere 4 farklı özel okul kurdu.

Bu tecrübelerin ardından, ortaokul ve lise öğrencilerine hizmet veren, kendine ait Kriter Akademi’yi 2016 yılında kurdu. Yaklaşık 4 yıldır TEOG, LGS, YGS, LYS, TYT, AYT, DGS ve YÖKDİL sınavlarına binin üzerinde öğrenci hazırladı, halen hazırlamaya devam etmektedir.

Toplam 25 yıllık tecrübesine ilave olarak bir yıldır yayın sektörü ile ilgili yoğun araştırmalarının sonucu olarak kendi yayınlarını hazırlamaya karar verdi. Sektördeki yayınlardan farklı olarak “özgün ve farklı” yayınlar üretme amacıyla ilk ürünlerini çıkarmaya başladı.

Çalışma hayatına “işimiz gücümüz eğitim” mottosuyla devam ediyor.